Εκκληση στους κατοίκους και τους επισκέπτες της Μυκόνου και της Χαλκιδικής να φορούν υποχρεωτικά μάσκα και να είναι σε επιφυλακή, καθώς υπάρχει αυξημένο επιδημιολογικό φορτίο, πραγματοποίησε η Γενική Γραμματεία Πολιτικής Προστασίας, αποστέλλοντας νέα σχετική ειδοποίηση στα κινητά τηλέφωνα των πολιτών.
Ολόκληρο το μήνυμα του 112:
Γενική Γραμματεία Πολιτικής Προστασίας 19-08-2020. Αυξημένο επιδημιολογικό φορτίο COVID-19. Φοράτε υποχρεωτικά μάσκα. Να είστε σε επιφυλακή, μείνετε ασφαλείς, μείνετε υγιείς. Ακολουθείτε τα μέτρα προστασίας.
![Κορωνοϊός: Μήνυμα 112 σε Μύκονο και Χαλκιδική-1](https://www.kathimerini.gr/resources/toolip/img/2020/08/19/mikonos.jpg)
![Κορωνοϊός: Μήνυμα 112 σε Μύκονο και Χαλκιδική-2](https://www.kathimerini.gr/resources/toolip/img/2020/08/19/xalkidiki.jpg)