Xωρίς να ενθουσιάσει με την εμφάνισή της και παρουσιάζοντας σημάδια έντονης κόπωσης στον αγωνιστικό χώρο του ΟΑΚΑ, η ΑΕΚ κατάφερε να επικρατήσει του μαχητικού ΟΦΗ με 2-1.
Η νίκη αυτή ήταν η δεύτερη σερί για την ΑΕΚ στο πρωτάθλημα που έπιασε στη δεύτερη θέση τον Ολυμπιακό με 13 βαθμούς, στους 6 παρέμεινε ο ΟΦΗ που βρίσκεται εδώ και πέντε σερί ματς και από την 2η αγωνιστική χωρίς νίκη.
Καλύτερος του αγώνα ήταν ο Σάκχοφ, που πέτυχε με φανταστικό σόλο το γκολ της ανατροπής. Πολύ καλός και ο Κρίστισιτς, άψογος ο Νεντελτσεάρου που σκόραρε το τέρμα της ισοφάρισης. Καλό ματς από τους Μπαλογιάννη, Σακόρ και τον σκόρερ Στάρτζεον για τον ΟΦΗ, ο Βάτερμαν φέρει ευθύνη για το τέρμα της ισοφάρισης της ΑΕΚ αλλά γενικότερα είχε καλή απόδοση.
Τα γκολ: Μάνταλος (29′), Σάκχοφ (73′) – Στάρτζεον (6′)
ΑΕΚ (Μάσιμο Καρέρα): Τσιντώτας, Λόπες (80′ Ινσούα), Νεντελτσιάρου, Χνιντ, Παουλίνιο, Κρίστιτσιτς, Σάκχοφ, Μάνταλος, Τάνκοβιτς (81′ Σβάρνας), Μαχαίρας (56′ Λιβάια), Ανσαριφάρντ (67′ Ολιβέιρα)
ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Βάτερμαν, Κοροβέσης, Λυμπεράκης, Διαμαντής, Βαφέας, Ουές, Σακόρ (88′ Στάικος), Μεγιάδο, Μπαλογιάννης (62′ Ντε Γκουζμάν), Στάρτζεον (88′ Νοικοκυράκης), Γιάννου (83′ Γκαργκαλατζίδης)