Τέσσερα γκολ η ΑΕΚ απέναντι στην ΑΕΛ

29" χρόνος ανάγνωσης

Μπορεί να δυσκολεύτηκε για περίπου 70 λεπτά απέναντι στην καλοστημένη ΑΕΛ, ωστόσο με ένα εκρηκτικό τελευταίο 20λεπτο η ΑΕΚ επικράτησε με 4-1 της ομάδας της Λάρισας στη Ριζούπολη.

Το σκορ άνοιξε στο 55ο λεπτό ο Μαχαίρας, ωστόσο στο 67’ η Λάρισα έφερε το ματς στα ίσα με γκολ του Σπαρβ.

Η Ένωση αντέδρασε γρήγορα και ανέκτησε το προβάδισμα στο 72’ με γκολ του Ανσαριφάρντ, ο οποίος είχε περάσει λίγο πριν στο γήπεδο, ως αλλαγή.

Η ΑΕΚ «κλείδωσε» τη νίκη στο 78’ με γκολ του Σιμόες, ενώ στο φινάλε του αγώνα, ο Γαλανόπουλος πέτυχε το τέταρτο γκολ των κιτρινόμαυρων.