Ξεκαθάρισαν τα πράγματα για την παραμονή στη Σούπερ Λιγκ 1 μετά την ολοκλήρωση της τρίτης αγωνιστικής των πλέι άουτ.
Μετά τα αποψινά αποτελέσματα το μεγαλύτερο ενδιαφέρον επικεντρώνεται στις δύο τελευταίες θέσεις. Ο Απόλλωνας Σμύρνης πήρε σπουδαίο διπλό επί του ΟΦΗ και πλησίασε τη Λαμία στους δύο βαθμούς.
Η ομάδα του Τζιανλούκα Φέστα ηττήθηκε με 3-0 από τον Βόλο και πλέον η υπόθεση παραμονή κρέμεται σε μία κλωστή. Η Λαμία έχει 21 βαθμούς και η «ελαφρά ταξιαρχία» έχει 19.
Αξίζει να σημειώσουμε ότι η ομάδα που θα τερματίσει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας μετά την ολοκλήρωση των πλέι άουτ θα υποβιβαστεί απευθείας. Η ομάδα που θα καταλάβει την προτελευταία θέση θα αγωνιστεί σε μπαράζ με τον δεύτερο της Σούπερ Λιγκ 2.
Τα αποτελέσματα της τρίτης αγωνιστικής των πλέι άουτ
Αστέρας Τρίπολης – Ιωνικός 2-3
Η βαθμολογία
- ΟΦΗ 40
- Αστέρας 39
- Βόλος 34
- Ιωνικός 33
- Παναιτωλικός 32
- Ατρόμητος 30
- Λαμία 21
- Απόλλων Σμύρνης 19
Η 4η αγωνιστική
Απόλλων Σμύρνης – Βόλος
Ατρόμητος – ΟΦΗ
Παναιτωλικός – Αστέρας
Λαμία – Ιωνικός