Premier League, Μπρέντφορντ – Γουέστ Χαμ 2-0: Νίκη «ανάσα»

Μεγάλη νίκη σημείωσε η Μπρέτφορντ που επιβλήθηκε με 2-0 της Γουέστ Χαμ για την 34η αγωνιστική της Premier League

59" χρόνος ανάγνωσης

Μεγάλη νίκη σημείωσε η Μπρέτφορντ που επιβλήθηκε με 2-0 της Γουέστ Χαμ για την 34η αγωνιστική της Premier League.

Η γηπεδούχος ομάδα με το τρίποντο αυτό έφτασε τους 36 βαθμούς. Η Μπρέτφορντ βρίσκεται πλέον στη 13η θέση και απομακρύνθηκε από την επικίνδυνη ζώνη.

Η Γουέστ Χαμ, που αγωνίζεται στα προημιτελικά του Europa League κόντρα στη Λυών έμεινε στους 51 βαθμούς όσους και η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, που έχει ματς λιγότερο. Η ομάδα του Λονδίνου κυνηγάει την έξοδο στην Ευρώπη.

Επιστροφή στις νίκες για τη Λέστερ που επιβλήθηκε με 2-1 της Κρίσταλ Πάλας. Η ομάδα του Μπρένταν Ρότζερς προσπέρασε την αντίπαλό της και πλέον έχει 40 βαθμούς σε 29 αγώνες.

Η Λέστερ προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Ζαχά στο 66′. Ο ίδιος παίκτης έχασε πέναλτι δύο λεπτά νωρίτερα.

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα μετά από δύο και πλέον μήνες σημείωσε η Νόριτς που επιβλήθηκε με 1-0 της Μπέρνλι. Τελευταίο τρίποντο για τα «καναρίνια» ήταν στις 21 Ιανουαρίου και το 3-0 επί της Μπρέντφορντ.

Η Νόριτς, στην οποία αγωνίστηκε ωα βασικός ο Δημήτρης Γιαννούλης, έφτασε τους 21 βαθμούς. Η Μπέρνλι έμεινε στους 24 έχοντας δώσει 30 αγώνες. Ο Μέλου άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό και ο Πούκι διπλασίασε τα τέρματα της Νόριτς στο 86′