Ο Στέφανος και ο Πέτρος Τσιτσιπάς προκρίθηκαν στον δεύτερο γύρο του Masters του Μόντε Κάρλο στο τουρνουά του διπλού.
Οι δύο τενίστες από την Ελλάδα επιβλήθηκαν με 6-7(4), 6-4, 10-2 των Αντρέι Γκολούμπεφ και Λορέντσο Σόνεγκο. Στον δεύτερο γύρο οι Έλληνες τενίστες θα έχουν δύσκολο έργο αφού αντιμετωπίζουν τους Κροάτες Νίκολα Μέτκιτς και Μάτε Πάβιτς, Νο.2 του ταμπλό.
Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη για τον Στέφανο και τον Πέτρο Τσιτσιπά στο επίπεδο Masters. Συνολικά, τα δύο αδέρφια έχουν πανηγυρίσει μαζί τρεις νίκες στο tour.
Αυτό ήταν ο πρώτος επίσημος αγώνες για τον Στέφανο και τον Πέτρο Τσιτσιπά μετά από εννέα μήνες. Ο κορυφαίος Έλληνας στα τελευταία τουρνουά αγωνίστηκε με παρτενέρ τον Φελιθιάνο Λόπεθ.
Μαζί κατέκτησαν το τουρνουά του Ακαπούλκο. O Στέφανος Τσιτσιπάς ξεκινάει την πορεία του στο μονό από τον δεύτερο γύρο.
Πρώτος του αντίπαλος θα είναι ο Φάμπιο Φονίνι.