Ρεάλ Σοσιεδάδ – Μπέτις 0-0: Συνεχίζουν τη «μάχη» για το Τσάμπιονς Λιγκ

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ και η Μπέτις έμειναν στο 0-0 για την 32η αγωνιστική της La Liga

44" χρόνος ανάγνωσης

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ και η Μπέτις έμειναν στο 0-0 για την 32η αγωνιστική της La Liga.

Οι δύο ομάδες διατήρησαν τις ελπίδες τους για έξοδο στο Τσάμπιονς Λιγκ. Μπέτις έφτασε τους 57 βαθμούς, όσους και η Ατλέτικο έχοντας όμως ματς περισσότερο.

Η Ρεάλ Σοσιεδάδ έφτασε τους 55 βαθμούς. Η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε (57π.) έχει ευκαιρία να ξεφύγει και από τις δύο με νίκη κόντρα στην Εσπανιόλ.

Το ματς ήταν ισορροπημένο με λίγες φάσεις. Οι γηπεδούχοι απείλησαν στο πρώτο ημίχρονο σε δύο περιπτώσεις με τον Ίσακ.

Η Μπέτις είχε τις ευκαιρίες της και απείλησε με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κανάλες στο 61’. Οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες στις καθυστερήσεις μετά από αποβολή του Σίλβα.