Ο Ανδρέας Μπουχαλάκης και ο Γκάρι Ροντρίγκες συμπεριλήφθηκαν στην αποστολή του Ολυμπιακού για το ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό για την πέμπτη αγωνιστική των πλέι οφ του πρωταθλήματος. Αντίθετα, εκτός αποστολής βρίσκονται οι Μπα, Ονιεκούρου, Ρόνι Λόπεζ και Κούντε.
Η ενημέρωση του Ολυμπιακού:
Την τελευταία τους προπόνηση πριν την αναμέτρηση της Κυριακής με τον Παναθηναϊκό πραγματοποίησαν οι ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού.
Ο κ. Πέδρο Μαρτίνς γύμνασε τους παίκτες του το απόγευμα του Σαββάτου στο Αθλητικό Κέντρο του Ρέντη και στη συνέχεια ανακοίνωσε την αποστολή για την εκτός έδρας αναμέτρηση με τον Παναθηναϊκό. Ο Πορτογάλος τεχνικός στη συνέχεια ανακοίνωσε την αποστολή που αποτελείται από 23 ποδοσφαιριστές.
Αναλυτικά
Βατσλίκ, Κρίστινσον, Τζολάκης, Λαλά, Μανωλάς, Παπασταθόπουλος, Παπαδόπουλος, Σισέ, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Κανέ, Μπουχαλάκης, Μ. Καμαρά, Φαντιγκά, Α. Καμαρά, Καρβάλιο, Βαλμπουενά, Βρουσάι, Ροντρίγκες, Μασούρας, Φορτούνης, Τικίνιο, Ελ Αραμπί.