Γκλάντμπαχ – Κολωνία 1-3: Νίκη εξάδας

41" χρόνος ανάγνωσης

Η Κολωνία επιβλήθηκε με 3-1 της Γκλάντμπαχ για την 30η αγωνιστική της Bundesliga.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 3-0 στα πρώτα 35 λεπτά του αγώνα. Ο Μοντέστ άνοιξε το σκορ στο 5ο λεπτό.

Στη συνέχεια ο Κάιντς (20’) και ο Λούμπιτσιτς (34’) έκαναν τρία τα τέρματα της Κολωνίας. Το μόνο που κατάφερε η Γκλάντμπαχ ήταν να μειώσει με τον Εμπολό στο 85ο λεπτό.

Η Κολωνία έφτασε τους 46 βαθμούς και είναι στην έκτη θέση της βαθμολογίας. Η Γκλάντμπαχ έχει 37 βαθμούς.

Η 30η αγωνιστική

Ντόρτμουντ-Βόλφσμπουργκ 6-1 (24′ Τοτ, 26 Βιτσελ, 28′ Ακάντζι, 35′ Τσαν, 38′, 54’ Χάαλαντ – 82’ Μπακού)

Φράιμπουργκ-Μπόχουμ 3-0 (5’ Κίμπλερ, 16’, 53’ Σάλαϊ)

Μάιντς-Στουτγκάρδη 0-0

Άουγκσμπουργκ-Χέρτα Βερολίνου 0-1 (49’ Σερντάρ)

Γκλάντμπαχ-Κολωνία 1-3

(85′ Εμπολό – 5′ Μοντέστ, 20′ Κάιντς, 34′ Λούμπιτσιτς)