Προμηθέας Πάτρας: Παραιτήθηκε ο Ζούρος

36" χρόνος ανάγνωσης

Την παραίτησή του από την τεχνική ηγεσία του Προμηθέα υπέβαλε ο Ηλίας Ζούρος η οποία έγινε δεκτή.

Η ομάδα της Πάτρας βρίσκεται σε αναζήτηση νέου προπονητή. Ο Ηλίας Ζούρος παραιτήθηκε μετά την εντός έδρας ήττα (89-85) από την ΑΕΚ για την 22η αγωνιστική της Basket League.

Ο Έλληνας προπονητής αποβλήθηκε στο συγκεκριμένο παιχνίδι πέντε περίπου λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου. Ο Ηλίας Ζούρος διαμαρτυρήθηκε έντονα για τον καταλογισμό ενός φάουλ κατά της ομάδας του.

Ο Προμηθέας είναι στην πέμπτη θέση του πρωταθλήματος και μετρά 30 βαθμούς σε 19 αγώνες με ρεκόρ 11 νίκες και 8 ήττες. Η ομάδα της Πάτρας είναι ισόβαθμη με τον Άρη που έχει δύο αγώνες περισσότερους. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης έχουν ρεκόρ 9 νίκες και 12 ήττες.