Νάπολι – Ρόμα 1-1: Έχασαν έδαφος για τον τίτλο οι Ναπολιτάνοι

42" χρόνος ανάγνωσης

Η Νάπολι έμεινε στο 1-1 με τη Ρόμα για την 33η αγωνιστική της Serie A και απομακρύνεται από την κορυφή.

Η ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι έφτασε τους 67 βαθμούς και έχασε σημαντικό έδαφος. Η Νάπολι είναι τέσσερις βαθμούς πίσω από τη Μίλαν που είναι στην πρώτη θέση.

Η Ρόμα έμεινε στους 58 βαθμούς και την πέμπτη θέση. Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο απειλείται από τη Λάτσιο και τη Φιορεντίνα που έχουν από 56 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι στο ξεκίνημα του αγώνα. Ο Ινσίνιε ευστόχησε στο δέκατο λεπτό δίνοντας το προβάδισμα στην ομάδα του.

Από εκεί και πέρα το ματς είχε λίγες φάσεις. Στο 80ο λεπτό η Ρόμα έμεινε με δέκα παίκτες μετά από αποβολή του Φουζάτο.

Η ομάδα του Μουρίνιο χτύπησε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Έιμπραχαμ έδωσε τη μπάλα στον Ελ Σαραουί που νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα.