Ο Νταμιάν Λε Ταλέκ εντάχθηκε στο πρόγραμμα προπόνησης της ΑΕΚ.
Ο ποδοσφαιριστής της Ένωσης δεν αγωνίστηκε στο ματς με τον ΠΑΣ αλλά πλέον υπολογίζεται από τον Σωκράτη Οφρυδόπουλο. Από εκεί και πέρα τέσσερις παίκτες γυμνάστηκαν ατομικά.
Πρόκειται για τους Όγκνιεν Βράνιες, Κλεμάν Μισελέν, Νόρντιν Άμραμπατ και Μουαμέρ Τάνκοβιτς. Σημειώνεται ότι η επόμενη αγωνιστική υποχρέωση της ΑΕΚ είναι απέναντι στον ΠΑΟΚ για την έκτη αγωνιστική των πλέι οφ πρωταθλήματος.
Η ενημέρωση της ΑΕΚ:
Ολοκληρώθηκε η σημερινή προπόνηση των ποδοσφαιριστών της ΑΕΚ στα Σπάτα.
Ο Νταμιάν Λε Ταλέκ επανεντάχθηκε στο πρόγραμμα της ομάδας. Οι Όγκνιεν Βράνιες, Κλεμάν Μισελέν, Νόρντιν Άμραμπατ και Μουαμέρ Τάνκοβιτς ακολούθησαν ατομικά προγράμματα εκγύμνασης.
Η αυριανή προπόνηση της ομάδας είναι προγραμματισμένη στις 11.30.