Ο Λούκας Σάσα συνέχισε το ατομικό του πρόγραμμα στη σημερινή προπόνηση του Άρη.
Ο μέσος του Άρη δεν αγωνίστηκε στο πρόσφατο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ. Από εκεί και πέρα ο Γιόχαν Μπεναλουάν και ο Χουάν Ιτούρμπε έκαναν θεραπεία.
Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για τον Άρη είναι απέναντι στον Παναθηναϊκό για την έκτη αγωνιστική των πλέι οφ της Superleague. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης είναι στην τρίτη θέση με 53 βαθμούς.
Η ενημέρωση του Άρη:
Στις εγκαταστάσεις του Δασυγένειου Αθλητικού Κέντρου προπονήθηκαν σήμερα το πρωί οι ποδοσφαιριστές του ΑΡΗ (ασκήσεις φυσικής κατάστασης στο πρώτο κομμάτι και παιχνίδια τακτικής στο δεύτερο) με τον Λούκας Σάσα να συνεχίζει το ατομικό πρόγραμμα, ενώ οι Γιόχαν Μπεναλουάν και Χουάν Ιτούρμπε έκαναν και πάλι θεραπεία.
Αύριο, Μ. Παρασκευή, η προπόνηση είναι προγραμματισμένη για το πρωί στο «Δασυγένειο».