Ο Βόλος ανακοίνωσε τη λύση του συμβολαίου του Σωτήρη Νίνη.
Ο Έλληνας ποδοσφαιριστής αγωνίστηκε με τη φανέλα της ομάδας της Μαγνησίας για δύο χρόνια.
Τις δύο σεζόν που ήταν στον Βόλο, ο Νίνης κατέγραψε 47 συμμετοχές με απολογισμό ένα γκολ και έξι ασίστ.
Η ομάδα της Μαγνησίας έχοντας καταφέρει τον στόχο της παραμονής εδώ και καιρό προχωρά στον σχεδιασμό της επόμενης σεζόν. Ήδη από την ομάδα έχουν αποχωρήσει οι Ορόζ, Ρεγκατέν και Κορέα.
Η ανακοίνωση του Βόλου:
«Η ΠΑΕ Βόλος ανακοινώνει την κοινή συναινέσει λύση του συμβολαίου της με τον ποδοσφαιριστή Σωτήρη Νίνη, στον οποίο εύχεται καλή επιτυχία στη συνέχεια της καριέρας του»