Σε κανονικό πρόγραμμα προπονήσεων επέστρεψαν οι Σέρχιο Αραούχο, Γκρεγκόρζ Κριχόβιακ και Γιώργος Τζαβέλλας. Οι τρεις ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ είχε ακολουθήσει πρόγραμμα αποφόρτισης τη Μεγάλη Πέμπτη. Ατομικό πρόγραμμα ακολούθησαν οι Όγκνιεν Βράνιες και Μουαμέρ Τάνκοβιτς.
Οι παίκτες της ΑΕΚ θα επιστρέψουν στις προπονήσεις τη Δευτέρα του Πάσχα. Η επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την Ένωση είναι ο εκτός έδρας αγώνας με τον ΠΑΟΚ για την έκτη αγωνιστική των πλέι οφ του πρωταθλήματος.
Η ενημέρωση της ΑΕΚ:
Ολοκληρώθηκε η σημερινή προπόνηση των ποδοσφαιριστών της ΑΕΚ στα Σπάτα.
Οι Σέρχιο Αραούχο, Γκρεγκόρζ Κριχόβιακ και Γιώργος Τζαβέλλας επανεντάχθηκαν στο πρόγραμμα της ομάδας. Ο Αντρέ Σιμόες ακολούθησε πρόγραμμα αποφόρτισης. Οι Όγκνιεν Βράνιες και Μουαμέρ Τάνκοβιτς γυμνάστηκαν ατομικά.
Η επόμενη προπόνηση της ομάδας είναι προγραμματισμένη τη Δευτέρα του Πάσχα στις 18.00.