La Liga, Μπαρτσελόνα – Ράγιο Βαγιεκάνο 0-1: Τρίτη σερί εντός έδρας απώλεια

Η Μπαρτσελόνα ηττήθηκε με 1-0 από τη Ράγιο Βαγιεκάνο σε εξ' αναβολής αναμέτρηση για την 21η αγωνιστική της La Liga

50" χρόνος ανάγνωσης

Η Μπαρτσελόνα ηττήθηκε με 1-0 από τη Ράγιο Βαγιεκάνο σε εξ’ αναβολής αναμέτρηση για την 21η αγωνιστική της La Liga.

Αυτή ήταν η τρίτη διαδοχική εντός έδρας απώλεια για τους «μπλαουγκράνα» μετά τις ήττες από την Άιντραχτ για το Γιουρόπα Λιγκ και την Κάντιθ για το πρωτάθλημα. Η ομάδα του Τσάβι έμεινε στους 63 βαθμούς και παραμένει στη δεύτερη θέση, ισοβαθμώντας με τη Σεβίλλη.

Η Ρεάλ παραμένει στην πρώτη θέση με 78 βαθμούς. Η ομάδα της Μαδρίτης περιμένει την τυπική στέψη.

Η Ράγιο από την άλλη έφτασε τους 40 βαθμούς και βρίσκεται στην ενδέκατη θέση.

Ο Άλβαρο Γκαρθία άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό και στη συνέχεια οι γηπεδούχοι είχαν πολλές και σημαντικές ευκαιρίες για να πετύχουν κάποιο γκολ.

Η Μπαρτσελόνα είχε τρία δοκάρια (το ένα στις καθυστερήσεις του ματς) ενώ οι παίκτες των φιλοξενούμενων έδιωξαν πάνω στη γραμμή μία προσπάθεια του Ντεμπελέ. Κάπως έτσι η Ράγιο πήρε τη νίκη που της δίνει την παραμονή ενώ η Μπαρτσελόνα εξακολουθεί να παλεύει για μία θέση στην πρώτη τετράδα.