Ο Λούκας Σάσα ακολούθησε το κανονικό πρόγραμμα στη σημερινή προπόνηση του Άρη.
Ο 31χρονος ποδοσφαιριστής δεν αγωνίστηκε στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ αλλά τέθηκε στη διάθεση του Χερμάν Μπούργος για το ματς με τον Παναθηναϊκό για την έκτη αγωνιστική των πλέι οφ της Superleague. Ο Χουάν Ιτούρμπε ακολούθησε μέρος του προγράμματος και στη συνέχεια προπονήθηκε ατομικά.
Η ενημέρωση του Άρη:
Μετά το διήμερο ρεπό (Κυριακή του Πάσχα και Δευτέρα του Πάσχα), επιστροφή στις προπονήσεις για τους ποδοσφαιριστές του ΑΡΗ.
Η σημερινή προπόνηση ήταν πρωινή και έγινε στις εγκαταστάσεις του Δασυγένειου Αθλητικού Κέντρου (ασκήσεις δύναμης στο πρώτο κομμάτι και ασκήσεις τακτικής στο δεύτερο) με τον Λούκας Σάσα να προπονείται κανονικά, ενώ ο Χουάν Ιτούρμπε, από την πλευρά του, ακολούθησε μέρος του προγράμματος και στη συνέχεια έκανε ατομικό.
Αύριο, Τετάρτη, θα ακολουθηθεί το ίδιο πρόγραμμα για τους ποδοσφαιριστές της ομάδας μας (πρωινή προπόνηση στο «Δασυγένειο») ενόψει του αγώνα της ερχόμενης Κυριακής με τον Παναθηναϊκό στο «Απόστολος Νικολαϊδης» (01/05, 19:00), στο πλαίσιο της 6ης Αγωνιστικής των Playoffs του πρωταθλήματος Super League Interwetten.