Η Ευρωλίγκα ανακοίνωσε τους τρεις διαιτητές του τέταρτου αγώνα της Μονακό με τον Ολυμπιακό για τα πλέι οφ.
Οι Πειραιώτες επιβλήθηκαν με 87-83 στο τρίτο ματς και έχουν το πάνω χέρι στη σειρά. Ο Ολυμπιακός πήρε πίσω το μπρέικ που είχε κάνει στο ΣΕΦ η ομάδα του Σάσα Ομπράντοβιτς και θέλει μία ακόμη νίκη για να προκριθεί στο final four του Βελιγραδίου.
H διοργανώτρια αρχή γνωστοποίησε τους διαιτητές του τέταρτου αγώνα. Το παιχνίδι της Παρασκευής (29/4, 22:00) θα διευθύνουν οι Μπόρις Ρίζικ από την Ουκρανία, Ρόμπερτ Λοτερμόζερ από τη Γερμανία και Τόμισλαβ Χορντόφ από την Κροατία.