Ο Κέβιν Ντουράντ θα παρακολουθήσει από κοντά τον αγώνα της Μονακό με τον Ολυμπιακό για τα πλέι οφ της Ευρωλίγκας. Ο σούπερ σταρ του NBA θα βρίσκεται στο γήπεδο όπως αναφέρει η «Equipe» σε σημερινό της δημοσίευμα.
Οι Μπρούκλιν Νετς, ομάδα στην οποία αγωνιζόταν φέτος ο Ντουράντ, αποκλείστηκαν στον πρώτο γύρο των πλέι οφ του NBA από τους Μπόστον Σέλτικς. Ο Αμερικανός φόργουορντ βρήκε την ευκαιρία να κάνει ένα ταξίδι στην Ευρώπη.
Ο Κέβιν Ντουράντ είναι στο Μονακό από το πρωί της Παρασκευής. Ο Αμερικανός σούπερ σταρ διατηρεί πολύ καλές σχέσεις με τον Μάικ Τζέιμς που αγωνίζεται στους Μονεγάσκους.
Οι δύο παίκτες συνυπήρξαν την περασμένη σεζόν στους Νετς. Μάλιστα όπως αναφέρει η γαλλική ιστοσελίδα, ο Ντουράντ μεσολάβησε προκειμένου να αποκτηθεί από την ομάδα του Μπρούκλιν μετά την αποπομπή του από την ΤΣΣΚΑ Μόσχας.
Ο Ολυμπιακός προηγείται με 2-1 στη σειρά μετά το 87-83 της Τετάρτης. Οι Πειραιώτες θέλουν μία νίκη για να προκριθούν στο Final Four του Βελιγραδίου.
Kevin Durant présent en spectateur au match 4 entre Monaco et l’Olympiakos en Euroligue https://t.co/wyTPkIC5sz pic.twitter.com/TMvRkCp0d5
— L’ÉQUIPE (@lequipe) April 29, 2022