Δίχως νέα προβλήματα ολοκληρώθηκε η σημερινή προπόνηση του Άρη. Ο Χουάν Ιτούρμπε μπήκε από την Πέμπτη στο κανονικό πρόγραμμα προπονήσεων.
Ο 29χρονος μέσος υπολογίζεται πλέον κανονικά για τον αγώνας με Παναθηναϊκό για την έκτη αγωνιστική των πλέι οφ της Superleague. Η προετοιμασία για το ματς της Λεωφόρου θα ολοκληρωθεί το Σάββατο οπότε και το Χερμάν Μπούργος θα ανακοινώσει την αποστολή.
Η ενημέρωση του Άρη:
Με την προπόνηση, που θα γίνει αύριο το πρωί στις εγκαταστάσεις του Δασυγένειου Αθλητικού Κέντρου, ολοκληρώνεται η προετοιμασία των ποδοσφαιριστών του ΑΡΗ ενόψει του εκτός έδρας αγώνα με τον Παναθηναϊκό (01/05), στο πλαίσιο της 6ης Αγωνιστικής των Playoffs του πρωταθλήματος Super League Interwetten.
Μετά την ολοκλήρωση της προπόνησης η τεχνική ηγεσία της ομάδας μας θα ανακοινώσει την αποστολή της μεθαυριανής αναμέτρησης στο «Απόστολος Νικολαΐδης» (19:00).
Σήμερα, Παρασκευή, το πρόγραμμα περιλάμβανε πρωινή προπόνηση στο «Δασυγένειο» (παιχνίδια σε μικρούς χώρους, στατικές φάσεις και τελειώματα φάσεων).