Σε ένα ματς με καλό ρυθμό ο Βόλος και ο Ατρόμητος έμειναν στο 1-1 για την πέμπτη αγωνιστική των πλέι άουτ της Superleague.
Ο αγώνας ήταν βαθμολογικά αδιάφορος αφού οι δύο ομάδες έχουν σωθεί εδώ και καιρό.
Η αναμέτρηση εξελίχθηκε σε μία άτυπη «μάχη» του Τόμας Φαν Βέερτ και του Ευθύμη Κουλούρη για το βραβείο του πρώτου σκόρερ. Αμφότεροι σκόραραν στο ματς.
Ο Ολλανδός έφτασε τα 15 γκολ και ισοφάρισε τον Κούρτιτς που είναι στην κορυφή του πίνακα των σκόρερ. Ο Έλληνας επιθετικός έχει πλέον 14 γκολ.
Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο ματς έχοντας 18 τελικές έναντι 6 της ομάδας του Περιστερίου. Ο Κουλούρης άνοιξε το σκορ στο πρώτο ημίχρονο μετά από ωραία ασίστ του Κυβρακίδη.
Στο 53’ ο Φαν Βέερτ έφερε το ματς στα ίσα για τον Βόλο. Η ομάδα της Μαγνησίας είχε ευκαιρίες να πάρει τη νίκη με τον Γιαννιώτη να κάνει σημαντικές αποκρούσεις.
Ο Βόλος έφτασε τους 36 βαθμούς. Ο Ατρόμητος είναι στους 32.
Βόλος (Κώστας Μπράτσος): Παπαδόπουλος, Σιέλης, Γκιουλέν (70′ Τριανταφύλλου), Άλχο, Φεράρι, Τσοκάνης (62′ Ριένστρα), Μεταξάς (70′ Ροσέρο), Μπαριέντος, Φερνάντες, Μπαρτόλο (83′ Πουρίτα), Φαν Βέερτ.
Ατρόμητος (Κρις Κόουλμαν): Γιαννιώτης, Καστεγιάνο (77′ Τζοβάρας), Κιβρακίδης (77′ Βασιλαντωνόπουλος), Στρούγγης, Έρλινγκμαρκ, Σάλομον, Χαρίσης, Καρτάλης (77′ Άλιμπεκ), Μουνίθ (83′ Ντένιτς), Κλωναρίδης (27′ Ροτάριου), Κουλούρης