Η Ίντερ επιβλήθηκε με 2-1 της Ουντινέζε για την 35η αγωνιστική της Serie A.
Οι «νερατζούρι» μετά την ήττα από τη Μπολόνια μέσα στην εβδομάδα επέστρεψαν στις επιτυχίες και παραμένουν στο κυνήγι της Μίλαν. Η Ίντερ έφτασε τους 75 βαθμούς, δύο λιγότερους από τους «ροσονέρι» σε ένα συναρπαστικό πρωτάθλημα.
Η Ουντινέζε από την άλλη έμεινε στους 43 βαθμούς.
Η Ίντερ μπήκε αποφασισμένη στο γήπεδο και άνοιξε το σκορ με τον Πέρισιτς στο 12ο λεπτό. Ήταν το δεύτερο διαδοχικό ματς που ο Κροάτης βρήκε δίχτυα.
Με γκολ του Λαουτάρο Μαρτίνεζ οι φιλοξενούμενοι έκαναν δύο τα τέρματά τους. Στο 72’ ο Πουσέτο μείωσε για την Ουντινέζε που δεν κατάφερε κάτι περισσότερο στο ματς.