Σε ένα ματς με καλό ρυθμό ο ΠΑΟΚ και η ΑΕΚ έμειναν στο 1-1 για την έκτη αγωνιστική των πλέι οφ της Superleague.
Η ομάδα της Θεσσαλονίκης έφτασε τους 63 βαθμούς. Η ΑΕΚ βρίσκεται στην πέμπτη θέση με 52 και συνεχίζει να μάχεται για την τρίτη θέση.
Η ομάδα της Θεσσαλονίκης σκόραρε με τον Τσόλακ στο ξεκίνημα του αγώνα αλλά το γκολ ακυρώθηκε αφού ο επιθετικός του ΠΑΟΚ έκανε χέρι πριν σουτάρει. Στο 15’ η ΑΕΚ άνοιξε το σκορ με τον Άμραμπατ που δέχτηκε τη μπάλα από τον Κριχόβιακ και νίκησε τον Πασχαλάκη με βολέ.
Ο σκόρερ της Ένωσης έβγαλε ωραία μπαλιά στον Γκαρσία αλλά ο τελευταίο γλίστρησε πριν γίνει απειλητικός. Στο 27ο λεπτό ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε με τον Τσόλακ.
Ο Τσούμπερ έκανε λάθος πάσα έξω από την περιοχή της ΑΕΚ, η μπάλα έφτασε στον Μουργκ που με ωραία κάθετη βρήκε τον Κροάτη που εκτέλεσε με όμορφη προσπάθεια. Στο 34’ η ΑΕΚ είχε ευκαιρία να προηγηθεί και πάλι αλλά ο Μιχάι με τάκλιν έσωσε προ του Σιμάνσκι που σούταρε αμαρκάριστος.
Οι φιλοξενούμενοι έχασαν νέα ευκαιρία στο 38’. Ο Μάνταλος έπιασε μία γυριστή κεφαλιά, ο Πασχαλάκης απέκρουσε δύσκολα και η μπάλα κατέληξε στον Άμραμπατ που αιφνιδιάστηκε.
Στο 44’ ο Μίτριτσα εκτέλεσε απευθείας ένα φάουλ και η μπάλα κατέληξε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Οι δύο ομάδες έχασαν από μία ευκαιρία με Τζαβέλλα και Ζίβκοβιτς μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.
Στο 46’ ο Κριχόβιακ δοκίμασε το πόδι του αλλά το σουτ του κατέληξε άουτ. Ο ΠΑΟΚ απείλησε μέσα σε ένα λεπτό με Σάστρε και Ζίβκοβιτς χωρίς να βρει γκολ.
Στο 67’ ο Σιμάνσκι βρήκε εξαιρετικά τον Τσούμπερ που έκανε μία λόμπα η οποία κατέληξε άουτ. Στο 84ο λεπτό ο ΠΑΟΚ είχε δοκάρι με τον Ολιβέιρα κι αυτή ήταν η τελευταία μεγάλη φάση του ματς.