Ο Όγκνιεν Βράνιες αισθάνθηκε ενοχλήσεις και ακολούθησε θεραπεία στη σημερινή προπόνηση της ΑΕΚ.
O Βόσνιος κεντρικός αμυντικός ακολούθησε θεραπεία. Η συμμετοχή του στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό για την έβδομη αγωνιστική των πλέι οφ της Superleague είναι αμφίβολη.
Από εκεί και πέρα, οι Αραούχο και Γέβτιτς συνέχισαν τη θεραπείας. Ο Αντρέ Σιμόες ακολούθησε πρόγραμμα αποφόρτισης.
Η ενημέρωση της ΑΕΚ:
Ολοκληρώθηκε η σημερινή προπόνηση των ποδοσφαιριστών της ΑΕΚ στα Σπάτα.
Ο Όγκνιεν Βράνιες ακολούθησε θεραπεία λόγω ενοχλήσεων στη δεξιά ποδοκνημική, ενώ θεραπεία έκαναν και οι Ντάρκο Γέβτιτς, Σέρχιο Αραούχο. Ο Αντρέ Σιμόες ακολούθησε πρόγραμμα αποφόρτισης και ο Κώστας Γαλανόπουλος γυμνάστηκε ατομικά.
Η αυριανή προπόνηση της ομάδας είναι προγραμματισμένη στις 11.30.