Premier League, Μπράιτον – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ 4-0: Σε κίνδυνο η έξοδος στο Europa League

44" χρόνος ανάγνωσης

Η Μπράιτον επικράτησε με 4-0 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για την 36η αγωνιστική της Premier League.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» σε μία χρονιά που θυμίζει roller coaster, με πολλά σκαμπανεβάσματα, κινδυνεύουν να μείνουν εκτός Europa League. Η Γιουνάιτεντ είναι στην έκτη θέση με 58 βαθμούς σε 37 αγώνες.

Στην έβδομη θέση είναι η Γουέστ Χαμ που έχει 52 βαθμούς με δύο αγώνες λιγότερους. Η Μπράιτον είναι στην ένατη θέση με 47 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 15’ με τον Καϊσέδο. Η Μπράιτον στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε να δώσει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της.

Ο Κουκουρέλα στο 49’ έκανε το 2-0 και ο Γκρος στο 57ο λεπτό διαμόρφωσε το 3-0 με τη Γιουνάιτεντ να δείχνει αδύναμη να αντιδράσει. Ο Τροσάρ έβαλε το κερασάκι στην τούρτα για το 4-0 στο 60ο λεπτό.

Για την Γιουνάιτεντ απομένει ένα ματς κόντρα στην Κρίσταλ Πάλας για να ολοκληρώσει μία καταστροφική σεζόν.