Ο Στέφαν Γιόβιτς υπέστη νέα θλάση και θα μείνει εκτός ρόστερ του Παναθηναϊκού.
Ο Σέρβος γκαρντ έχει θέμα στην αριστερή γάμπα, με αποτέλεσμα να τεθεί εκτός του ρόστερ της ομάδας για τα πλέι οφ της Basket League. Ο 31χρονος μπασκετμπολίστας έχει μείνει εκτός δράσης για περίπου δύο μήνες λόγω θλάσεων σε προσαγωγούς και δικέφαλο.
Ο Γιώργος Βόβορας θα δηλώσει τον Νεμάνια Νέντοβιτς στο ρόστερ των πρασίνων για το ελληνικό πρωτάθλημα. Όπως φαίνεται, ο Παναθηναϊκός θα πορευθεί στα πλέι οφ με εξάδα ξένων τους: Πέιτον Σίβα, Νεμάνια Νέντοβιτς, Ντάριλ Μέικον, Χάουαρντ Σαντ Ρος, Οκάρο Ουάιτ και Τζέρεμι Έβανς.
Ο τελευταίος δεν προπονήθηκε λόγω τραβήγματος στον δεξιό δικέφαλο. Πρόβλημα αντιμετωπίζει και ο Βασίλης Καββαδάς (θλάση στην αριστερή γάμπα) και έμεινε εκτος προγράμματος προπόνησης.