Στη Θεσσαλονίκη θα διεξαχθούν, όπως όλα δείχνουν, οι δύο αγώνες του Άρη με τη Γκόμελ στο πλαίσιο του δεύτερου προκριματικού γύρου του Conference League. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης ενημερώθηκε από την UEFA ότι είναι θετική στο σενάριο διεξαγωγής και του δεύτερου αγώνα στη συμπρωτεύουσα.
Ο πρώτος αγώνας θα γίνει στις 21 Ιουλίου και ο επαναληπτικός μίας εβδομάδα αργότερα. Ο δεύτερος αγώνας θα γίνει κεκλεισμένων των θυρών αφού η UEFA έχει επιβάλλει κυρώσεις στις ομάδες της Λευκορωσίας λόγω του πολέμου.
Πλέον απομένει μόνο η επίσημη ανακοίνωση για την έδρα του δεύτερου ματς αλλά και τις ώρες των αγώνων.