Στη Θεσσαλονίκη θα διεξαχθούν οι δύο αγώνες του Άρη με την Γκόμελ στο πλαίσιο του δεύτερου προκριματικού γύρου του Conference League. Η UEFA άναψε το «πράσινο φως» μετά επιθυμία των δύο ομάδων.
Ο πρώτος αγώνας θα γίνει στις 21 Ιουλίου στις 9 το βράδυ. Ο επαναληπτικός θα γίνει την Τετάρτη 27 Ιουλίου αφού την Πέμπτη θα γίνει στη Θεσσαλονίκη ο δεύτερος αγώνας του ΠΑΟΚ με τη Λέφσκι για την ίδια διοργάνωση.
Ο δεύτερος αγώνας, με τυπικά γηπεδούχο την Γκόμελ, θα διεξαχθεί κεκλεισμένων των θυρών αφού η UEFA έχει επιβάλλει κυρώσεις στις ομάδες της Λευκορωσίας λόγω του πολέμου.