ΠΑΟΚ: Φιλική ήττα από τη Χρόνινγκεν

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης έπεσε θύμα ανατροπής

35" χρόνος ανάγνωσης

Ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε με 2-1 από τη Χρόνινγκεν στο δεύτερο φιλικό παιχνίδι που έδωσε στην Ολλανδία. Για την ομάδα του Λουτσέσκου έκανε ντεμπούτο κάτω από τα δοκάρια ο νεοαποκτηθείς Κοτάρσκι, που αγωνίστηκε στο πρώτο ημίχρονο.

Οι Θεσσαλονικείς ήταν ορεξάτοι στην επίθεση, δημιούργησαν φάσεις και είχαν από ένα δοκάρι σε κάθε ημίχρονο. Ο Κωνσταντέλιας άνοιξε το σκορ στο 49ο λεπτό του αγώνα.

Με γκολ του Ίρνταστ (78’) και Ντελέου (85’) η Χρόνινγκεν έφτασε στην ανατροπή. Ο ΠΑΟΚ προσπάθησε να αντιδράσει χωρίς αποτέλεσμα.

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ στο πρώτο μέρος: Κοτάρσκι, Τζίμας, Ίνγκασον, Κουλιεράκης, Τσαούσης, Ντόουγκλας, Σβαμπ, Α. Ζίβκοβιτς, Καντουρί, Κουαλιάτα, Ολιβέιρα.

Οι παίκτες που χρησιμοποιήθηκαν στο δεύτερο μέρος: Ταλιχμανίδης, Σάστρε, Μιχάι, Ράφαελ Σοάρες, Τσιγγάρας, Ντάντας, Κωνσταντέλιας, Φιλίπε Σοάρες, Ρικάρντο Τσόλακ.