Στην πόρτα της εξόδου βρίσκεται ο Καρλίτος, με το ένα του πόδι να στρέφεται προς την Πολωνία και το άλλο προς την Κύπρο!
Ο Ισπανός επιθετικός δεν είναι στα πλάνα του Γιοβάνοβιτς, όπως φάνηκε και στο παιχνίδι της Πράγας, όπου δεν πήρε ούτε λεπτό συμμετοχής, με τον μάνατζέρ του να έχει ειδοποιηθεί να φέρει προτάσεις.
Μέχρι τώρα την πόρτα του Παναθηναϊκού είχαν χτυπήσει τρεις ομάδες από την Πολωνία, όπου ο Καρλίτος έχει καλό όνομα λόγω της επιτυχημένης παρουσίας του στη Βίσλα Κρακοβίας, αλλά το πιο δυνατό χτύπημα αναμένεται από την Ομόνοια. Οι «πράσινοι» της Κύπρου τον έχουν ψηλά στη λίστα τους και έχουν καλές πιθανότητες να τον αποκτήσουν με μεταγραφή και όχι με ελευθέρας.
Τα (ελάχιστα διαθέσιμα) εισιτήρια για το παιχνίδι της Πέμπτης με τη Σλάβια κυ-κλοφορούν αποκλειστικά ηλεκτρονικά σήμερα στις 12 το μεσημέρι και θα γίνουν ανάρπαστα.
Οι Τσέχοι έρχονται σήμερα στην Αθήνα, χωρίς τον τραυματία Εβερτον και με τους Σορ, Ουσόρ αμφίβολους.