Οι Κόνραντ Ντε Λα Φουέντε και Χουάνγκ Ίνμπομ βρίσκονται στην αποστολή του Ολυμπιακού για τον πρώτο αγώνα με τον Απόλλωνα Λεμεσού (18/8, 20:00) για τα πλέι οφ του Europa League. Η ομάδα του Πειραιά θέλει ένα θετικό αποτέλεσμα για να έχει το πάνω χέρι για την πρόκριση.
Ο Κάρλος Κορμπεράν έκρινε ότι οι δύο νεοαποκτηθέντες ποδοσφαιριστές είναι έτοιμοι να βοηθήσουν. Στην αποστολή που ανακοίνωσε ο Ισπανός προπονητής βρίσκεται και ο Γιώργος Μασούρας με τον Μάριο Βρουσάι. Αμφότεροι είχαν προβλήμα τραυματισμού τις προηγούμενες ημέρες.
Αντίθετα, εκτός αποστολής έμειναν ο Μαντί Καμαρά και οι τραυματίες Παπασταθόπουλος, Βρσάλικο, Ροντρίγκες και Αμπουμπακάρ Καμαρά.
Η αποστολή του Ολυμπιακού: Βατσλίκ, Τζολάκης, Παπαδούδης, Κούτρης, Μπα, Άβιλα, Μανωλάς, Ρέαμπτσουκ, Σισέ, Κίτσος, Μπουχαλάκης, Εμβιλά, Κούντε, Ζινκερνάγκελ, Ανδρούτσος, Βρουσάι, Μασούρας, Αγκιμπού, Βαλμπουενά, Ντε Λα Φουέντε, Χουάνγκ, Ραντζέλοβιτς, Χασάν, Αραμπί.
Η αποστολή της ομάδας μας για το ματς με τον Απόλλωνα Λεμεσού. / The squad players selected ahead of the match against @APOLLONOFFICIAL. 🔴⚪️#Olympiacos #UEL #APOLOLY #Football #FootballGame #SquadList pic.twitter.com/4JUfhiFqYo
— Olympiacos FC (47🏆) (@olympiacosfc) August 17, 2022