Ο Άρης επιβλήθηκε με 3-0 του Λεβαδειακού στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Superleague. Δύο γκολ σημείωσε ο Μαντσίνι και ένα Γκρέι.
Οι φιλοξενούμενοι είχαν την πρώτη καλή στιγμή στον αγώνα αλλά το μακρινό σουτ του Μπελμόντ κατέληξε άουτ. Στο 8’ ο Συμελίδης σούταρε αλλά ο Κουέστα μπλόκαρε την μπάλα.
Ο Άρης άνοιξε το σκορ στην πρώτη καλή στιγμή που είχε στο ματς. Στο 12’ ο Γκρέι έβγαλε ωραία κάθετη στον Μαντσίνι και ο τελευταίος με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Οι φιλοξενούμενοι είχαν νέα ευκαιρία με τον Δούμτσιο αλλά ο Κουέστα ήταν και πάλι σε ετοιμότητα. Στο 23’ ο Γκρέι έβγαλε κάθετα στον Καμάτσο αλλά οι αμυντικοί της ομάδας της Λιβαδειάς καθάρισαν τη φάση.
Ο ρυθμός του αγώνα έπεσε μετά το 30ο λεπτό. Οι φάσεις ήταν λίγες μπροστά από τις δύο εστίες. Ο Άρης διπλασίασε τα τέρματά του με τον Μαντσίνι, που πέρασε δύο αντιπάλους και πλάσαρε με το αριστερό.
Ο Λεβαδειακός προσπάθησε να απειλήσει στο 48’ αλλά το σουτ του Συμελίδη βρήκε στα σώματα. Από εκείνο το σημείο, η ομάδα της Θεσσαλονίκης κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο.
Ο Άρης έχασε μεγάλες ευκαιρίες με τον Φαμπιάνο, τον Μαντσίνι και τον Γκρέι και τελικά βρήκε τρίτο γκολ με τον Τζαμαϊκανό φορ.
Στο 68’ ο Πάλμα βρήκε τον 31χρονο ποδοσφαιριστή και εκείνος με διαγώνιο σουτ νίκησε στον αντίπαλο τερματοφύλακα. Ο Άρης είχε ευκαιρία και για τέταρτο γκολ στο 89′ με τον Ζερβίνιο.
Άρης (Χερμάν Μπούργος): Κουέστα, Οντουμπάτζο, Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Ντουκουρέ, Νταμπό (46’ Παπέ Σεϊκ), Πάλμα (74’ Ζερβίνιο), Καμάτσο (46’ Μανού Γκαρθία), Γκρέι (82’ Χατζηιωάννου), Πίρσμαν (82’ Μαζικού), Μαντσίνι.
Λεβαδειακός (Γιάννης Ταουσιάνης): Μάρκοβιτς, Μεχία, Βινίσιους, Μουτίνιο (62’ Νίκας), Βήχος, Βρακάς (76’ Βουτσάς), Δούμτσιος, Συμελίδης (76’ Ρεγκίς), Κωνσταντινίδης, Μπελμόντ (58’ Καζενγκά), Τζημόπουλος.