Ο Μόουζες Οντουμπάτζιο συμμετείχε στο πρόγραμμα προπόνησης του Άρη. Ο αμυντικός της ομάδας της Θεσσαλονίκης είχε υποστεί θλάση λίγο πριν τον αγώνα με τον Παναιτωλικό για τη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Superleague.
Από εκεί και πέρα, οι ποδοσφαιριστές που αγωνίστηκαν στον αγώνα με τον ΠΑΟΚ ακολούθησαν πρόγραμμα αποθεραπείας. Ο Άρης κοντράρεται με τον Αστέρα στην Τρίπολη στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.
Η ανακοίνωση του Άρη:
Στις εγκαταστάσεις του Δασυγένειου Αθλητικού Κέντρου προπονήθηκαν σήμερα το πρωί οι ποδοσφαιριστές του ΑΡΗ, οι οποίοι χωρίστηκαν σε δύο γκρουπ (πρόγραμμα αποθεραπείας για το πρώτο, ασκήσεις φυσικής κατάστασης, παιχνίδια σε μικρούς χώρους και τελειώματα φάσεων για το δεύτερο γκρουπ) με τον Μόουζες Οντουμπάτζιο να συμμετέχει στο πρόγραμμα.
Αύριο, Τρίτη, οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας θα έχουν ρεπό. Στις προπονήσεις θα επιστρέψουν το πρωί της Τετάρτης στο «Δασυγένειο» ενόψει του εκτός έδρας αγώνα της ερχόμενης Κυριακής με τον Αστέρα Τρίπολης (11/09, 21:30), στο πλαίσιο της 4ης Αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League της αγωνιστικής περιόδου 2022-2023.
Η πρωινή προπόνηση της Δευτέραςhttps://t.co/5fPi5SZjn1 pic.twitter.com/k9DRIR49BH
— ARIS F.C. / ΠΑΕ ΑΡΗΣ (@ARIS__FC) September 5, 2022