Παίκτης της ΑΕΚ είναι ο πρώτος σκόρερ του περσινού πρωταθλήματος της Superleague, Τομ Φαν Βέερτ. Η Ένωση έψαχνε έναν ποδοσφαιριστή για να καλύψει το κενό του Καρίμ Ανσαριφάρντ.
Ο 32χρονος Ολλανδός αγωνιζόταν στον Βόλο από την περασμένο καλοκαίρι. Είχε αποκτηθεί από την Άαλμποργκ.
Την περσινή σεζόν είχε σημειώσει 17 γκολ και ήταν ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος. Φέτος έπαιξε και στους τρεις αγώνες του Βόλου ως βασικός σημειώνοντας ένα τέρμα. Την ανακοίνωση της μεταγραφής έκανε η θεσσαλική ομάδα.
Η ανακοίνωση του Βόλου:
Η ΠΑΕ Βόλος ανακοινώνει την μεταγραφή του Τομ Φαν Βέερτ στην ΑΕΚ, ικανοποιώντας την επιθυμία και του ίδιου του ποδοσφαιριστή.
Ο Τομ Φαν Βέερτ στο διάστημα που αγωνίστηκε στην ομάδα μας, προσέφερε τα μέγιστα και όλη η οικογένεια του Βόλου τον ευχαριστεί για τις όμορφες στιγμές που μας χάρισε.
Η ΠΑΕ Βόλος εύχεται στον Τομ Φαν Βέερτ κάθε επιτυχία στην καριέρα του.