Η Σταντάρ Λιέγης ανακοίνωσε τον δανεισμό του Φίλιπ Ζινκερνάγκελ από τον Ολυμπιακό. Ο Δανός μέσος αποκτήθηκε φέτος το καλοκαίρι από την ομάδα του Πειραιά υπογράφοντας συμβόλαιο διάρκειας τριών ετών.
Μετά τις τελευταίες μεταγραφικές κινήσεις των πρωταθλητής, ο 27χρονος ποδοσφαιριστής ήταν εκτός πλάνων του Κάρλος Κορμπεράν. Πρόσφατα, έμεινε και εκτός ευρωπαϊκής λίστας για τις αναμετρήσεις στον όμιλο του Γιουρόπα Λιγκ.
Πέρσι αγωνίστηκε ως δανεικός από τη Γουότφορντ στη Νότιγχαμ Φόρεστ, κάνοντας 50 εμφανίσεις με 10 ασίστ και 7 γκολ. Τη φετινή σεζόν αγωνίστηκε σε επτά αναμετρήσεις με τη φανέλα του Ολυμπιακού και σημείωσε ένα γκολ στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ και ένα στα προκριματικά του Γιουρόπα Λιγκ.
✍ 𝙒𝙚𝙡𝙘𝙤𝙢𝙚 Philip 🇩🇰
📝 NEWS | 𝗣𝗵𝗶𝗹𝗶𝗽 𝗭𝗶𝗻𝗰𝗸𝗲𝗿𝗻𝗮𝗴𝗲𝗹 rejoint les Rouches 👉 https://t.co/Q8M6U3WBIY 🔴⚪
📝 NEWS | 𝗣𝗵𝗶𝗹𝗶𝗽 𝗭𝗶𝗻𝗰𝗸𝗲𝗿𝗻𝗮𝗴𝗲𝗹 tekent bij de Rouches 👉 https://t.co/Hb7UB1Jw4q 🔴⚪#RSCL #COYR pic.twitter.com/exyCk2jOf6
— Standard de Liège (@Standard_RSCL) September 6, 2022