Συνεχίζονται οι αποχωρήσεις στον Ολυμπιακό. Λίγες ημέρες μετά την παραχώρηση του Φίλιπ Ζινκερνάγκελ στη Σταντάρ Λιέγης με τη μορφή δανεισμού, ο Λάζαρ Ραντζέλοβιτς αποτελεί παρελθόν από την ομάδα του Πειραιά.
Ο 25χρονος ποδοσφαιριστής ανακοινώθηκε από την Ουράλ, στο φινάλε της μεταγραφικής περιόδου στη Ρωσία. Ο Σέρβος υπέγραψε συμβόλαιο διάρκειας τριών ετών.
Ο Ραντζέλοβιτς αποκτήθηκε από τον Ολυμπιακό το 2018. Με την ομάδα του Πειραιά πανηγύρισε δύο πρωταθλήματα και ένα Κύπελλο.
Με τη φανέλα των ερυθρολεύκων αγωνίστηκε σε 75 αγώνες σε όλες τις διοργάνωσεις με συγκομιδή 7 γκολ και 5 ασίστ. Τη φετινή σεζόν έπαιξε σε 7 αγώνα έχοντας ένα γκολ και μία ασίστ.
![Ολυμπιακός: Στην Ουράλ ο Ραντζέλοβιτς-1](https://www.kathimerini.gr/wp-content/uploads/2022/09/RESKSKS.png?1662721828335)