Ατομικό πρόγραμμα ακολούθησε ο Στίβεν Τσούμπερ στην σημερινή προπόνηση της ΑΕΚ. Ο Ελβετός άσος υπέστη θλάση στον δεξιό δικέφαλο και θα χάσει σίγουρα τους αγώνες απέναντι στον Παναθηναϊκό και τον Παναιτωλικό.
Ο 31χρονος επιθετικός δύσκολα θα προλάβει την αναμέτρηση με τον Ιωνικό (πρώτο ματς στην OPAP Arena), μετά τη διακοπή του πρωταθλήματος λόγω των Εθνικών ομάδων. Ατομικά γυμνάστηκε και ο Θεοδόσης Μαχαίρας.
Η ενημέρωση της ΑΕΚ:
Ολοκληρώθηκε η σημερινή προπόνηση των ποδοσφαιριστών της ΑΕΚ στα Σπάτα.
Οι Στίβεν Τσούμπερ και Θεοδόσης Μαχαίρας γυμνάστηκαν ατομικά. Οι υπόλοιποι παίκτες προπονήθηκαν κανονικά.
Η αυριανή προπόνηση της ομάδας είναι προγραμματισμένη στις 18.00.