Ο Χουάνκαρ ακολούθησε μέρος του προγράμματος στη σημερινή προπόνηση του Παναθηναϊκού. Ο Ισπανός αμυντικός αισθάνθηκε ενοχλήσεις στον δικέφαλο πριν από περίπου μία εβδομάδα χάνοντας τον αγώνα με τον Λεβαδειακό.
Ο 32χρονος αμυντικός συνέχισε μετά με ατομικό πρόγραμμα. Ο παίκτης είναι δύσκολο να προλάβει να είναι έτοιμος για το ντέρμπι με την ΑΕΚ την Κυριακή.
Η ενημέρωση του Παναθηναϊκού:
Με πρωινή προπόνηση στο «Γ. Καλαφάτης» συνεχίστηκε την Παρασκευή η προετοιμασία του Παναθηναϊκού για τον κυριακάτικο αγώνα κόντρα στην ΑΕΚ.
Οι Πράσινοι ξεκίνησαν με προθέρμανση, συνέχισαν με rondo και ολοκλήρωσαν με τακτική. Μέρος του προγράμματος ακολούθησε ο Χουάνκαρ, προτού συνεχίσει με ατομικό.