Ο Ατρόμητος έμεινε στο 0-0 με τη Λαμία για την 5η αγωνιστική της Superleague. Αυτή ήταν η δεύτερη ισοπαλία για την ομάδα του Περιστερίου που έφτασε τους 8 βαθμούς.
Η Λαμία δεν έχει ακόμη νίκη. Η ομάδα του Φέστα έφτασε τους 3 βαθμούς.
Η Λαμία ήταν πιο κινητική στα πρώτα λεπτά του αγώνα. Στο 11’ ο Τσιλούλης έκανε το 1-2 με τον Μανούσο αλλά ο Χατζηισαΐας έδιωξε την μπάλα. Λίγο αργότερα ο Κλωναρίδης έκανε το διαγώνιο σουτ αλλά η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.
Στο 17ο λεπτό ο Ντε Βινσέντι έγινε αποδέκτης της μπάλας μετά από πάσα του Τσιλούλη αλλά το κοντρόλ του δεν ήταν καλό και η αντίπαλη άμυνα απομάκρυνε. Στο 19’ ο Ατρόμητος είχε μία καλή στιγμή όταν ο Φριντζόνσον σούταρε αλλά δεν βρήκε στόχο.
Οι Περιστεριώτες απείλησαν ξανά με τον Κλωναρίδη αλλά το σουτ του τελευταίου πέρασε ελάχιστα άουτ. Στο 32΄η ομάδα του Φέστα έχασε μεγάλη ευκαιρία.
Ο Τσιλούλης σέντραρε από τα δεξιά, βρήκε τον Ντε Βινσέντι που ήταν αμαρκάριστος αλλά το τελείωμά του ήταν κακό με τον Γιαννιώτη να μπλοκάρει εύκολα. Στο 34ο λεπτό ο Κλωναρίδης πλάσαρε με τη μία μετά από κάθετη του Ρομπάιγ αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.
Στο 47’ η Λαμία βρέθηκε κοντά στο γκολ αλλά η κεφαλιά του Ντε Βινσέντι κατέληξε στο δοκάρι. Οι φιλοξενούμενοι έχασαν νέα ευκαιρία με τον Ασκόφσκι στο 68’ αλλά ο Γιαννιώτης κράτησε ανέπαφη την εστία του.
Στη συνέχεια του αγώνα οι δύο ομάδες έχασαν ευκαιρίες αλλά δεν κατάφεραν να πετύχουν κάποιο γκολ. Ο Ατρόμητος είχε δοκάρι στις καθυστερήσεις του αγώνα.
Ατρόμητος (Κόλμαν): Γιαννιώτης, Κεσχρίντα, Ντε Μποκ, Σουάρεθ, Χατζηισαΐας, Γκονζάλες, Κούεν, Φριντζόνσον (Μουνίθ 79′), Κλωναρίδης (Τζαβίδας 63′), Ρομπάιγ (Τζοβάρας 89′), Κιάρτανσον (Ροτάριου 63′).
Λαμία (Φέστα): Σαράνοφ, Σιμόν, Γκοράνοφ, Αντέτζο, Κορνέζος, Τζανδάρης, Μπεχαράνο, Τσιλούλης, Ντε Βινσέντι (Γιακουμάκης 59′), Σλίβκα (Τσούκαλος 79′, Μπάμπης 90+3′), Μανούσος (Ασκόφσκι 59′).