Ο Γιακούμπ Μπράμπετς συνέχισε τη θεραπεία του στη σημερινή προπόνηση του Άρη. Ο Τσέχος αμυντικός της ομάδα της Θεσσαλονίκης υπέστη θλάση στον αγώνα της Εθνικής του ομάδας με την Πορτογαλία και θα μείνει εκτός αγωνιστικής δράσης για έναν μήνα.
Από εκεί και πέρα, ο Άλαν Πάρντιου δεν αντιμετωπίζει αγωνιστικά προβλήματα. Ο Άρης υποδέχεται την ΑΕΚ για την έβδομη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Superleague.
Η ενημέρωση του Άρη:
Στις εγκαταστάσεις του Δασυγένειου Αθλητικού Κέντρου προπονήθηκαν σήμερα το πρωί οι ποδοσφαιριστές του ΑΡΗ (ασκήσεις δύναμης και τελειώματα φάσεων) ενόψει του αγώνα της ερχόμενης Κυριακής (09/10) με την Α.Ε.Κ. στο Κλεάνθης Βικελίδης (21:15) με τον Γιακούμπ Μπράμπετς να συνεχίζει το πρόγραμμα θεραπείας.
Αύριο, Τετάρτη, η προπόνηση είναι προγραμματισμένη -και πάλι- για το πρωί στο «Δασυγένειο».