Bundesliga: Ντόρτμουντ – Μπάγερν Μονάχου 2-2: Πήραν βαθμό στις καθυστερήσεις οι Βεστφαλοί

Η Μπορούσια Ντόρτμουντ έχανε με 2-0 αλλά κατάφερε να πάρει βαθμό (2-2) από την Μπάγερν Μονάχου στο ντέρμπι της ένατης αγωνιστικής της Μπουντεσλίγκα

1' 2" χρόνος ανάγνωσης

Η Μπορούσια Ντόρτμουντ έχανε με 2-0 αλλά κατάφερε να πάρει βαθμό (2-2) από την Μπάγερν Μονάχου στο ντέρμπι της ένατης αγωνιστικής της Μπουντεσλίγκα. Οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν στα πρώτα λεπτά και άνοιξαν το σκορ με τον Γκορέτσκα στο 33ο λεπτό.

Ο Σανέ έκανε το 0-2 στο 53’ και όλα έδειχναν ότι η ομάδα του Γιούλιαν Νάγκελσμαν θα έφτανε στη νίκη. Οι γηπεδούχοι, όμως, έδειξαν αντίδραση.

Στο 74’ ο Μουκόκο μείωσε σε 1-2 μετά από μπαλιά του Μοντέστ. Στο 90ο λεπτό ο Κομάν αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Η Ντόρτμουντ κατάφερε να φτάσει στο γκολ της ισοφάρισης στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μοντέστ.

Ντόρτμουντ (Τέρζιτς): Μέιερ, Σλότερμπεκ, Χούμελς, Ζίλε, Γκερέιρο, Τσαν, Όζκαν, Μπέλιγχαμ, Μαλέν, Μουκοκό, Μπραντ

Μπάγερν Μονάχου (Νάγκελσμαν): Νόιερ, Παβάρ, Ουπαμεκανό, Ντε Λιχτ, Ντέιβις, Σαμπίτσερ, Γκορέτσακ, Σανέ, Μουσιάλα, Γκνάμπρι, Μανέ