Ο Αϊτόρ έβγαλε μέρος του προγράμματος στην προπόνηση του Παναθηναϊκού. Ο Ισπανός έγινε αλλαγή στον αγώνα με τη Λαμία λόγω προβλήματος στον προσαγωγό.
Ωστόσο, όλα δείχνουν ότι θα είναι έτοιμος για την αναμέτρηση με αντίπαλο τον Άρη για την ένατη αγωνιστική της Superleague. Αμφίβολη παραμένει η συμμετοχή του Δημήτρη Κουρμπέλη. Ο αρχηγός του τριφυλλιού ακολούθησε και πάλι ατομικό πρόγραμμα.
Η ενημέρωση του Παναθηναϊκού:
Με πρωινή προπόνηση στο «Γ. Καλαφάτης» συνεχίστηκε την Πέμπτη η προετοιμασία του Παναθηναϊκού για τον κυριακάτικο αγώνα κόντρα στον Άρη.
Οι Πράσινοι ξεκίνησαν με προθέρμανση, συνέχισαν με rondo, ασκήσεις κυκλοφορίας μπάλας, τακτική και παιχνίδι σε όλο το γήπεδο. Μέρος του προγράμματος ακολούθησε ο Αϊτόρ προτού συνεχίσει με αποφόρτιση, ατομικό έκανε ο Κουρμπέλης και θεραπεία ο Τρουιγιέ.