Ο Αϊτόρ προπονήθηκε σε κανονικούς ρυθμούς στον Παναθηναϊκό. Ο Ισπανός αποχώρησε από τον αγώνα με τη Λαμία με πρόβλημα στον προσαγωγό, ωστόσο θα είναι στη διάθεση του Ιβάν Γιοβάνοβιτς για την αναμέτρηση με τον Άρη.
Ο Δημήτρης Κουρμπέλης ακολούθησε ατομικό πρόγραμμα. Η συμμετοχή του αρχηγού του τριφυλλιού στον κυριακάτικο αγώνα είναι εξαιρετικά αμφίβολη.
Ο Τρουιγιέ ακολούθησε θεραπεία. Θυμίζουμε ότι ο Γάλλος υπέστη ρήξη χιαστού και θα χάσει την υπόλοιπη σεζόν.
Η ενημέρωση του Παναθηναϊκού:
Με την προπόνηση της Παρασκευής στο «Γ. Καλαφάτης» συνεχίστηκε η προετοιμασία του Παναθηναϊκού για την κυριακάτικη αναμέτρηση με αντίπαλο τον Άρη. Οι Πράσινοι ξεκίνησαν με προθέρμανση, συνέχισαν με rondo και ολοκλήρωσαν με εξάσκηση στις στατικές φάσεις. Ατομικό πρόγραμμα ακολούθησε ο Κουρμπέλης και θεραπεία ο Τρουιγιέ.