Ο Δημήτρης Κουρμπέλης επέστρεψε στο πρόγραμμα προπονήσεων του Παναθηναϊκού. Ο αρχηγός του Παναθηναϊκού είχε υποστεί διάστρεμμα στον αγώνα με τον Αστέρα Τρίπολης.
Όλα δείχνουν ότι ο Έλληνας διεθνής θα βρίσκεται στη διάθεση του Ιβάν Γιοβάνοβιτς για τον αγώνα με τον Βόλο στο πλαίσιο της δέκατης αγωνιστικής της Superleague. Σε κανονικούς ρυθμούς προπονήθηκε και ο Κώτσιρας.
Όσοι βρέθηκαν στο αρχικό σχήμα του αγώνα κόντρα στον Άρη έκαναν αποθεραπεία.
Η ενημέρωση του Παναθηναϊκού:
Με την πρωινή προπόνηση της Τρίτης στο «Γ. Καλαφάτης» ξεκίνησε η προετοιμασία του Παναθηναϊκού για το σαββατιάτικο εκτός έδρας παιχνίδι κόντρα στον Βόλο.
Στα θετικά νέα ήταν η επανένταξη του Δημήτρη Κουρμπέλη στο πρόγραμμα της ομάδας μετά από απουσία δύο εβδομάδων. Όσοι βρέθηκαν στο αρχικό σχήμα του αγώνα κόντρα στον Άρη έκαναν αποθεραπεία. Οι υπόλοιποι ξεκίνησαν με προθέρμανση, συνέχισαν με rondo, ασκήσεις τακτικής και ολοκλήρωσαν με τελειώματα.