Μειώνοντας σταδιακά τα προβλήματα για τον Ματίας Αλμέιδα στην ΑΕΚ. Ο Τσίτσαν Στάνκοβιτς μπήκε στο κανονικό πρόγραμμα προπονήσεων της ομάδας.
Ο έμπειρος τερματοφύλακας αισθάνθηκε ενοχλήσεις στον μηρό στην προπόνηση του Σαββάτου και έμεινε εκτός αποστολής για το ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ. Τη θέση του κάτω από τα δοκάρια πήρε ο Γιώργος Αθανασιάδης.
Ο Αυστριακός προπονήθηκε κανονικά και τέθηκε στη διάθεση του Ματίας Αλμέιδα κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης. Από κει και πέρα οι Βίντα, Τσύμπερ και Φαν Βέερτ έκαναν ατομικό πρόγραμμα.
Σημειώνεται ότι ο Κροάτης αμυντικός υπέστη θλάση στο ντέρμπι της Κυριακής. Ο ποδοσφαιριστής είναι αμφίβολος για όλα τα ματς μέχρι τη διακοπή λόγω του Μουντιάλ.