Απόντες από την προπόνηση της ΑΕΚ ήταν ο Σέρχιο Αραούχο και ο Αρόλντ Μουκουντί. Ο αρχηγός της Ένωσης αποκόμισε οίδημα στον προσαγωγό στο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ.
Ο Ιρανός αμυντικός έχει ίωση και παραμένει κλινήρης. Αμφότεροι είναι αμφίβολοι για τον αγώνα της Ένωσης με τον Αστέρα στην Τρίπολη (6/11, 20:30) για την ενδέκατη αγωνιστική της Superleague.
Από εκεί και πέρα, οι Τομ Φαν Βέερτ και Στίβεν Τσούμπερ άρχισαν να ανεβάζουν ρυθμούς. Ατομικό πρόγραμμα ακολούθησε ο Ντομαγκόι Βίντα, που υπέστη θλάση.
Η ενημέρωση της ΑΕΚ:
Ολοκληρώθηκε η σημερινή προπόνηση των ποδοσφαιριστών της ΑΕΚ στα Σπάτα.
Ο Αρόλντ Μουκουντί παρέμεινε κλινήρης λόγω ίωσης. Ο Σέρχιο Αραούχο ακολούθησε θεραπεία. Οι Τομ Φαν Βέερτ και Στίβεν Τσούμπερ γυμνάστηκαν ατομικά σε εντατικό ρυθμό, ενώ ατομικό πρόγραμμα εκγύμνασης ακολούθησε και ο Ντομαγκόι Βίντα. Ο Μιχάλης Κοσίδης επανεντάχθηκε στο πρόγραμμα της ομάδας.
Η αυριανή προπόνηση είναι προγραμματισμένη στις 10.45.