Ο Αντελίνιο Βιεϊρίνια μετράει αντίστροφα για την επιστροφή του στην αγωνιστική δράση. Ο αρχηγός του ΠΑΟΚ τραυματίστηκε στον αγώνα με τον Λεβαδειακό και απουσίασε στα δύο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό και την ΑΕΚ.
Ο Πορτογάλος πήρε μέρος στην προπόνηση της ομάδας της Θεσσαλονίκης την Πέμπτη. Στη συνέχεια γυμνάστηκε ατομικά. Οι Νάρεϊ, Λύρατζης και Τσαούσης έκαναν τις θεραπείες τους.
Η ενημέρωση του ΠΑΟΚ:
Η προετοιμασία για την αναμέτρηση κόντρα στον ΠΑΣ Γιάννινα στο γήπεδο της Τούμπας συνεχίζεται με το αγωνιστικό τμήμα να δουλεύει με μοναδικό στόχο την επιστροφή στις νίκες.
Το πρόγραμμα της Πέμπτης (03.11) ξεκίνησε με προθέρμανση και rondo κι ακολούθησε δουλειά στους αυτοματισμούς σε άμυνα κι επίθεση μέσα από παιχνίδι κι ασκήσεις. Στο τελευταίο κομμάτι διεξήχθη οικογενειακό δίτερμα.
Οι Κάλεντ Νάρεϊ, Λευτέρης Λύρατζης και Μάριος Τσαούσης έκαναν θεραπείες και πρόγραμμα στην πισίνα και το γυμναστήριο, ενώ ο Αντελίνο Βιεϊρίνια έκανε ένα μέρος της προπόνησης και με την ομάδα και συνέχισε ατομικά.
Την Παρασκευή (04.11) ο ΠΑΟΚ θα προπονηθεί στις 18:00 στο γήπεδο της Τούμπας.