Επεισόδια σημειώθηκαν το απόγευμα της Κυριακής (4/6) στον περιβάλλοντα χώρο του Σταδίου Ειρήνης και Φιλίας, σύμφωνα με πληροφορίες της ΕΡΤ, καθώς μερίδα οπαδών του Ολυμπιακού πέταξε αντικείμενα προς την αποστολή των παικτών του Παναθηναϊκού.
Η ΚΑΕ Παναθηναϊκός ανέβασε στα social media βίντεο και φωτογραφίες γράφοντας: «Υποδοχή της αποστολής μας στο ΣΕΦ με μολότοφ, πέτρες και φωτοβολίδες ευθείας βολής!».
Υποδοχή της αποστολής μας στο ΣΕΦ με μολότοφ, πέτρες και φωτοβολίδες ευθείας βολής! #paobc #olypao pic.twitter.com/FU4zo0mHTg
— Panathinaikos BC (@paobcgr) June 4, 2023
Σε λίγη ώρα ξεκινά ο επίλογος του πρωταθλήματος της Basket League 2022-23 με την έναρξη των τελικών, που φέρει το γνωστό και σύνηθες ζεύγος (Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός) να διεκδικεί τον τίτλο του πρωταθλητή.
Ο Ολυμπιακός, που ξεκινά ως γηπεδούχος λόγω πλεονεκτήματος έδρας, έφτασε αήττητος ως τους τελικούς. Ο Παναθηναϊκός από την πλευρά του θα είναι παρών στους τελικούς του πρωταθλήματος για 27η φορά σε σύνολο 30 σειρών.
Ακολουθήστε το kathimerini.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο kathimerini.gr