Ο ΠΑΟΚ πάλεψε, είχε ευκαιρίες, έψαξε το γκολ από την αρχή μέχρι το τέλος, αλλά δεν το βρήκε. Ετσι έμεινε στο 0-0 στην Τούμπα, κόντρα στην Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ και θα αναγκαστεί να πάρει τη νίκη στο Ισραήλ την ερχόμενη Πέμπτη για να καταφέρει να προκριθεί στον τρίτο προκριματικό γύρο του Conference League.
Ο «Δικέφαλος του Βορρά» ξεκίνησε δυνατά το ματς και έχασε τη μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί μόλις στο 12΄, σε πέναλτι που εκτέλεσε ο Σβαμπ αλλά απέκρουσε ο τερματοφύλακας της Μπεϊτάρ.
Ομως, θα μπορούσε να έχει δεχτεί και τέρμα, σε μια από τις ελάχιστες επισκέψεις των Ισραηλινών στα καρέ του, στο 30΄, όταν ο Μπάμπα έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Κοτάρσκι.
ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Κετζιόρα, Εκόνγκ, Μιχαηλίδης, Μπάμπα, Σβαμπ, Τσιγγάρας (71΄ Ράφα Σοάρες), Κωνσταντέλιας (64΄ Νάρεϊ), Ζίβκοβιτς (86΄ Μουργκ), Τάισον, Μπράντον Τόμας (71΄ Σαμάτα).
ΜΠΕΪΤΑΡ: Σίλβα, Μπιτόν, Ντγκάνι, Γκοτλίμπ (60΄ Κόρσια), Κρίαφ, Μοράζοφ, Αζάρια, Ασκενάζι, Τόμας (86΄ Γιόνα), Σούα (72΄ Μίσα), Νικολαέσκου.