Νέο επεισόδιο στην Τουρκία, πρόεδρος απέσυρε την ομάδα του πριν λήξει το ματς

42" χρόνος ανάγνωσης

Λίγες ημέρες μετά τη γροθιά του προέδρου της ομάδας Ανκαραγκούτσου σε διαιτητή, ο πρόεδρος της Ιστανμπούλσπορ απέσυρε την ομάδα του από τον αγώνα με την Τράμπζονσπορ επιρρίπτοντας τις ευθύνες στη διαιτησία.

Ειδικότερα, στο 67ο λεπτό ποδοσφαιριστής της Ιστανμπούλσπορ ανατράπηκε στην περιοχή της αντιπάλου, ο διαιτητής και το VAR «δεν είδαν» παράβαση και στην αντεπίθεση η ομάδα του Τάσου Μπακασέτα έκανε το 2-1 και πέρασε εκ νέου μπροστά στο σκορ.

Λίγα λεπτά αργότερα ο οργισμένος πρόεδρος της Ισνταντμπούλσπορ, Φαΐτσκ Σαριαλίογλου, κατέβηκε στον αγωνιστικό χώρο και απέσυρε την ομάδα του από το γήπεδο σε ένδειξη διαμαρτυρίας.

Οι ποδοσφαιριστές της ομάδας έκαναν έκκληση να το ξανασκεφτεί, αλλά αυτός εμφανίστηκε ανένδοτος.